Tylko dzisiaj
-30% na wszystkie materace!

Stelaże do łóżek

Stelaż, najważniejszy zaraz po materacu element łóżka. Wpływa na jakość snu. Musi być dobrze wybrany aby stanowił idealne podparcie dla materaca. Listwy powinny być rozmieszczone w taki sposób aby zapewniały wentylacje powietrza.

Swobodny obieg powietrza odgrywa istotną role, gdyż dzięki niej nie tworzy się pleśń, ani zawilgocenie. Dodatkowo muszą być gęsto ułożone, aby materac w dolnej części nie odkształcał się. Należy także pamiętać, iż listwy powinny być elastyczne, aby odbierały część obciążenia.

Obecnie na rynku jest bardzo duży wybór stelaży, dlatego trzeba szczególną uwagę zwracać na parametry, ponieważ ma nam służyć przez wiele lat. Dobrze dobrany stelaż i materac oparte na idealnym łóżku zagwarantują nam spokojny sen. Nie warto oszczędzać na zakupie stelaża, gdyż bezpośrednio działa na nasz sen i zdrowie.

Dla materacy sprężynowych, a zwłaszcza materacy kieszeniowych, rozstaw listewek powinien być jak najgęstszy. Powszechnie przyjmuje się, że odstęp między listwami powinien wynosić około 30 mm. W przypadku materacy piankowych wartość ta może być większa, jednak nie powinna przekraczać 50 mm. Istotne jest, aby listwy były elastyczne, aby zapewniały nam wygodę i przede wszystkim pracowały pod ciężarem naszego ciała, aby materac nie napotykał twardej bariery na dolnej powierzchni.

Warto również pamiętać, że w przypadku stelaży z możlwiością regulacji zagłówka i podnóżka, najlepiej sprawdzą się materace lateksowe i materac wysokoelastyczne.

Wśród stelaży dostępnych w naszym sklepie znaleźć można:

stelaż bez regulacji

Stelaże bez regulacji

Przejdź
stelaż z regulacją ręczną

Stelaże z regulacją ręczną

Przejdź
stelaż z regulacją elektryczną

Stelaże z regulacją elektryczną

Przejdź
Sprzedane materace
ponad
000
sprzedanych materacy
Punkty sprzedaży
blisko
000
punktów
sprzedaży
Ilość produktów
ponad
000
materacy i łóżek
do Twojego wyboru

» przeczytaj wszystkie opinie
Copyright © 2024 materace-dla-ciebie.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone

Logo