Promocja do 24.06
-30% na wszystkie materace!

Jak pielęgnować materac?

Pielęgnacja materaca to bardzo ważny temat, którym należy zapoznać się przed dokonaniem zakupu. Prawidłowe użytkowanie materaca, a także odpowiednie dbanie o jego higienę z pewnością wpłynie na jego żywotność. Materiały, z których wykonujemy nasze produkty są najwyższej jakości, jednak nieprawidłowe ich stosowanie może wpłynąć na szybsze zniszczenie czy też uszkodzenie. Oto kilka zasad, o których należy pamiętać!

jak obracać materac

Obracanie materaca

Zdecydowana większość naszych materacy jest dwustronna. Oznacza to, iż możemy je użytkować po obu stronach. Nie może dojść jednak do takiej sytuacji, gdzie jedna strona materaca będzie zdecydowanie bardziej eksploatowana niż druga. Materac należy obracać (średnio co 6 miesięcy), będzie do sprzyjało lepszej wentylacji materaca, ale także zapobiegnie zbyt szybkim deformacjom w najczęściej obciążanych punktach.

stelaż

Stelaż

Zapewnienie odpowiedniego podłoża materacowi, będzie sprzyjało wydłużeniu jego żywotności, ale także zapobiegnie rozwojowi niebezpiecznych dla zdrowia mikroorganizmów. Należy pamiętać, że materac powinien być umieszczony na stelażu. Jest to ważne nie tylko ze względu na większy komfort snu, ale także ze względu na przepływ powietrza w materacu. Materace, które są umieszczone np. na podłodze, po jednej stronie nie mają dostępu powietrza. Takie użytkowanie może powodować w skrajnych przypadkach powstanie pleśni na spodniej części materaca!

Ważną kwestią jest także dobranie stelaża do typu materaca. Należy pamiętać, że materace sprężynowe (zarówno kieszeniowe jak i bonellowe) nie powinny być zginane, gdyż mogą ulec deformacji. Do tego typu materacy odpowiednim rozwiązaniem będą stelaże proste, na sztywnej drewnianej ramie, pozbawione regulacji. Odległość między listwami w stelażu w przypadku takich materacy powinna wynosić około 3-4 cm, co zapobiegnie wbijaniu sprężyn w szczeliny między ożebrowaniem stelaża. W przypadku materacy piankowych, lateksowych, wysokoelastycznych czy termoelastycznych (które w swej strukturze nie mają sprężyn) mogą być stosowane stelaże z regulacją ręczną oraz elektryczną.

pokrowiec materaca

Pokrowiec

Warto zwrócić uwagę na to, aby pokrowiec miał możliwość ściągnięcia z materaca i wyprania, bądź wyczyszczenia chemicznego. To bardzo ważna kwestia dotycząca utrzymania czystości i higieny materaca. Jeśli mamy problemy z alergią decydujmy się na pokrowce, które można prać w temperaturze 60 stopni, gdyż wtedy mamy pewność iż wszystkie alergeny zostaną zneutralizowane. Wszystkie nasze pokrowce mają zamek błyskawiczny, który umożliwia szybkie i łatwe ściągnięcie z materaca. Większość pokrowców można prać w pralce od 40-60 stopni. Zapraszamy by zapoznać się ze szczegółami pielęgnacji pokrowców.

Przejdź
odkurzanie materaca

Odkurzanie, wietrzenie, czyszczenie

Aby pozbyć się niechcianego kurzu materac można co jakiś czas odkurzyć. W celu odświeżenia materaca powinniśmy go wietrzyć, przynajmniej 20 minut po wstaniu z łóżka. W przypadku zalania materaca (wodą lub inną cieczą) materac należy wysuszyć koniecznie w pozycji poziomej. Materacy nigdy nie suszy się ani nie przechowuje pionowo! Może to prowadzić do jego deformacji.

ikona poduszek

Akcesoria

W utrzymaniu higieny materaca, z pewnością pomogą nam liczne akcesoria. Możemy śmiało zastosować ochraniacze na materace, nieprzemakalne prześcieradła, czy też maty pod materace!

Sprzedane materace
ponad
000
sprzedanych materacy
Punkty sprzedaży
blisko
000
punktów
sprzedaży
Ilość produktów
ponad
000
materacy i łóżek
do Twojego wyboru

» przeczytaj wszystkie opinie
Copyright © 2024 materace-dla-ciebie.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone

Logo