Outlet

Materac dla osoby ze skłonnościami do alergii


Każdy z nas marzy o zdrowym i komfortowym śnie. Dzisiejsze modele materacy mają przeróżne właściwości i parametry. Wielu ludzi posiada skłonności do alergii, dlatego tak ważny jest wybór odpowiedniego materaca.

Nasze łóżka sprzyjają rozwojowi różnych zarazków i roztoczy. Problemem dzisiejszych czasów są coraz bardziej popularne alergie. Dla wszystkich, którzy borykają się z problemami uczuleniowymi, stworzono materace antyalergiczne. Pomagają one w codziennym trudzie zmagań z alergenami.

Często jest tak, że w nocy częściej zdarza nam się kaszleć czy kichać, mogą to być pierwsze objawy alergii, znajdującej swoje źródło w nieodpowiednim materacu. Dlatego, tak ważny jest jego świadomy wybór. Współczesne materace posiadają różne właściwości antyalergiczne. Zaliczamy do nich: materace lateksowe, materace z kokosem i materace z wełną owczą.

Materac lateksowe


Wkładka lateksowa oparta na naturalnych składnikach (np. mleczko kauczukowe) stanowi podstawę wkładu materaca. Jest idealnym rozwiązaniem dla alergików, ponieważ bakterie w kontakcie z lateksem nie rozmnażają się. Ogranicza on rozwój roztoczy i kurzu. Pamiętajmy, że roztocza produkują substancje drażniące i alergeny, które powodują astmę. Roztocza żywią się skórą martwą czyli złuszczonym naskórkiem. Nawet jeśli dbamy o łóżko, nie jesteśmy w stanie ochronić go przed drobnoustrojami. Dlatego, taki materac jest niezwykle higieniczny.

Materac z kokosem

Materace z kokosem posiadają szereg cech o właściwościach prozdrowotnych. Sole mineralne zawarte we włóknach chronią przed rozmnażaniem się grzybów i mikroorganizmów. Alergeny są przyczyną naszego złego samopoczucia. W wielu przypadkach docierają one do nas poprzez kontakt bezpośredni – łóżko. Warto przemyśleć wybór odpowiedniego materaca i zadbać o zdrowie swoje i najbliższych.

Materac z wełną owczą

Materace z wełną owczą występują w wersji Lato/Zima. Charakteryzują się specyficznym wypełnieniem w postaci wełny owczej, ktora utrzymuje stałą temperaturę i zapewnia właściwą wentylację podczas snu. Odpowiednia wentylacja w czasie snu wpływa na właściwe dotlenienie organizmu. Materace te polecane są dla osób, które cierpią na przewlekłe bóle kręgosłupa, karku, szyi, jak również osobom z chorobami krążenia czy reumatyzmem. Wełna owcza posiada rózwnież właściwości antyalergiczne, gdyż stanowi blokadę przed rozwojem bakterii i drobnoustrojów. 


Technologie i certyfikaty, atesty materacy

Bądźmy w kontakcie

facebook
Newsletter
Bądź na bieżąco z promocjami,
nowościami, rabatami.
Zapisz się już teraz!
Materace dla Ciebie - dbamy o Twój komfort

Łóżko Teja jest w tej chwili niedostępne.
Przepraszamy za utrudnienia.