Tylko dzisiaj
-30% na wszystkie materace!

Jaki materac wybrać przy bólach kręgosłupa?

Osoby cierpiące na problemy z kręgosłupem często napotykają trudności z wyborem materaca. Jak wybrać ten najodpowiedniejszy, by wreszcie wstać rano wypoczętym i pełnym energii? Nie ma jednego materaca, który byłby najlepszy dla każdego. Aby wybrać model dopasowany do swoich potrzeb i wymagań należy zwrócić uwagę na to z jakich warstw jest wykonany materac.

Materiały dzięki którym materac zyskuje właściwości ortopedyczne:

warstwa formatka kieszeniowa

Formatka kieszeniowa

Rodzaj sprężyn wykorzystanych do wykonania materaca będzie miał ogromne znaczenie. Przy problemach z kręgosłupem lepszym rozwiązaniem bądą sprężyny kieszeniowe, zarówno pocket (272 sprężyny/m2), multipocket (508 sprężyn/m2) jak i luxpocket (1000 sprężyn/m2). Dzieje się tak za sprawą niezależnej pracy każdej sprężyny, a co za tym idzie elastyczności punktowej. Ten typ materaca idealnie dopasowuje się do naszej sylwetki i sprawia iż kręgosłup układa się zgodnie z anatomicznymi krzywiznami. Dodatkowo sprzyjają temu strefy twardości na powierzchni materaca, w przypadku materacy kieszeniowych naszej produkcji jest ich 7. Im więcej sprężyn w strukturze tym lepsze i dokładniejsze dopasowanie do ciała.

warstwa pianki termoelastycznej visco

Pianka termoelastyczna VISCO

Pianka tego typu jest inaczej nazywana memory lub pianką leniwą. Aktywuje się ona pod wpływem nacisku i temperatury ciała. Daje uczucie otulenia i lekkiego zatapiania się w piance. Dzięki temu idealnie dopasowuje się do ciała, przybierając jego kształt. Ponadto niweluje wszelkie uciski, dzięki czemu ciało jest zrelaksowane i wypoczęte.

warstwa pianki lateksowej

Pianka lateksowa

Lateks jest niezwykle elastyczną i sprężystą pianką, która bardzo szybko reaguje na ruch i zmianę pozycji snu. Dzięki temu bardzo szybko dopasowuje się do sylwetki, zapewniając odpowiednie podparcie i amortyzację sylwetki. Jest to jedna z nielicznych pianek, która posiada elastyczność punktową!

warstwa pianki hr

Pianka HR

Inaczej nazywana jest pianką wysokoelastyczną lub też zimną pianką. W swoim działaniu nieco przypomina lateks, jednak jest w całości syntetyczna. Ten rodzaj pianki jest bardzo sprężysty i elastyczny, co gwarantuje doskonałe podparcie dla ciała. Jest to nieco tańsza alternatywa dla pianki lateksowej.

Sprzedane materace
ponad
000
sprzedanych materacy
Punkty sprzedaży
blisko
000
punktów
sprzedaży
Ilość produktów
ponad
000
materacy i łóżek
do Twojego wyboru

» przeczytaj wszystkie opinie
Copyright © 2024 materace-dla-ciebie.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone

Logo