Tylko dzisiaj
-30% na wszystkie materace!

Materiały

thumb up icon

Spedzaj czas wśród najlepszych materiałów
1/3 życia to Twój sen

warstwa pianki lateksowej

Pianka lateksowa

Nasze materace są stworzone z najwyższej jakości pianki lateksowej. Materiał ten jest połączeniem elastyczności i wytrzymałości. Materace z pianki lateksowej są odporne na zużycie oraz mają właściwości antyalergiczne. Lateks jest naturalnym surowcem stosowanym do produkcji materacy leczniczych, które wyróżniają się ograniczonym ryzykiem na występowanie pleśni i roztoczy.

Pianka lateksowa ze względu na swoją elastyczność, doskonale dopasowuje się do kształtu ciała i zapewnia prawidłową pozycję kręgosłupa podczas spania. Materace z lateksu szybko powracają do swojego pierwotnego kształtu i nie ulegają deformacjom. Zapewniają zdrowy i komfortowy sen.

warstwa pianki poliuretanowej

Pianka poliuretanowa

Pianka poliuretanowa wewnątrz materacy jest materiałem o ogromnej wytrzymałości. Jest to materiał trwały, odporny na wszelkie odkształcenia i naciski. Materace z pianki mają jednolitą budowę i wyróżniają się bardzo dobrą izolacją termiczną. Ze względu na trwałość i sprężystość są idealne dla dzieci. Wzmocnione krawędzie materaca z pianki poliuretanowej powodują, że siadając na krawędziach, materac się nie odkształca.

Pianka poliuretanowa odznacza się doskonałą cyrkulacją powietrza wewnątrz materaca, dzięki czemu można spać na nim wygodnie i bardzo długo, nie narażając się na odleżyny.

warstwa pianki termoelastycznej

Pianka termoelastyczna z pamięcią

Pianka memory, znana także pod nazwą pianki VISCO, VISCOELASTIC czy pianki leniwej. Została odkryta przez NASA w latach 70., aby astronauci nie odczwali skutków przebywania w jednej pozycji w dość ograniczonej przestrzeni. Materace, w których użyta jest pianka termoelastyczna z pamięcią, są odpowiednie dla każdego. Materace te mają właściwości rehabilitacyjne, ortopedyczne oraz mają właściwości antyalergiczne. Materiał reaguje nie tylko na nacisk ciała, ale również na temperaturę, pobudzając krążenie krwi. Materace te doskonalne podpierają kręgosłup podczas snu.

warstwa pianki wysokoelastycznej

Pianka wysokoelastyczna HR

Pianka wysokoelastyczna używana do produkcji naszych materacy jest niezwykle trwała i odporna na odkształcenia. Jej specyficzna budowa komórkowa, zawierająca miliony pęcherzyków, odróżnia ją od typowej pianki tapicerskiej. Taka budowa zapewnia doskonałą elastyczność punktową, a co za tym idzie idealne podtrzymanie ciało podczas snu. Dodatkowymi atutami otwartej struktury komórkowej jest doskonała wentylacja materaca i zdolność natychmiastowego odzyskiwania pierwotnego kształtu.

warstwa maty kokosowej

Warstwa maty kokosowej

W naszych materacach stosuje się najwyższej jakości maty kokosowe, będące naturalnym surowcem pozyskiwanym ze skorupy orzecha kokosowego. Warstwa maty kokosowej odznacza się dużą wytrzymałością, dlatego używane są do utwardzania powierzchni materaca. Dzięki niej materac nie jest podatny na odkształcenia. Mata kokosowa dobrze odprowadza wilgoć i cechuje ją przewiewność. Dzięki temu materac pochłania wydzielany pot podczas snu, a przy tym jest bardzo higieniczny i dobry dla alergików. Jest bezzapachowa. Swobodny przepływ powietrza w naszych materacach z matą kokosową powoduje uczucie świeżości i chłodu podczas odpoczynku.

warstwa filcu tapicerskiego

Filc tapicerski

Filc tapicerski znajdujący się wewnątrz naszych materacy charakteryzuje się dużą sztywnością i wytrzymałością. Jest stosowany jako warstwa podkładowa, dzięki czemu doskonale amortyzuje układ sprężynowy w materacach i izoluje jego dźwięk podczas zmieniania pozycji. Filc tapicerski jest niezwykle trwałym materiałem, a do tego bardzo dobrze utwardzającym materace. Jest idealny dla osób cięższych, które wymagają produktu o najlepszej wytrzymałości.

formatka bonell

Formatka bonell

Bonell jest formatką sprężynową, wykonaną ze specjalnie hartowanego drutu, dzięki czemu cechuje się trwałością i doskonałą sprężystością. Formatki bonell są najlepszym i niezawodnym systemem sprężynowania. Charakteryzują się najwyższą jakością, wysokim komfortem eksploatowania, a ich dwustożkowy kształt powoduje bardzo dobrą przepuszczalność powietrza wewnątrz materaca.

formatka pocket

Formatka pocket

Formatki pocket w naszych materacach są niepołączonymi ze sobą sprężynami kieszeniowymi. Dzięki temu każda z formatek pracuje niezależnie od pozostałych, powodując zwiększenie wytrzymałości sprężyn. Wysokie zagęszczenie formatek w materacu wpływa na elastyczność punktową materaca. 7-mio strefowa formatka pocket zapewnia doskonałe dopasowanie się materaca do anatomicznej budowy ciała. Materac podzielony jest na siedem stref charakteryzujących się różnym zagęszczeniem i ułożeniem formatek pocket. Dzięki temu w strefach, na których ucisk jest większy, stosuje się słabsze sprężyny, co poprawia komfort snu oraz sprawia, że nie odczuwamy ruchów partnera na drugiej połowie materaca.

wartswa owaty

Owata

Wysokiej jakości owata nadaje materacom odpowiednią miękkość i puszystość. Cechuje się dobrą odpornością na odkształcenia, jest sprężysta, dzięki czemu poprawia komfort naszych materacy. Jest niezwykle miękka i zapewnia przyjemne uczucie ciepła podczas snu. Nie wywołuje alergii.

Jest ona zalecana osobom, które preferują bardzo miękkie materace.

warstwa wełny owczej

Wełna owcza

Występuje we wkładach piankowych, kieszeniowych i wysokoelastycznych, utrzymuje stałą temperaturę, pobudzając tym samym krążenie krwi. Odpowiednia wentylacja w czasie snu wpływa na właściwe dotlenienie organizmu. Wełna owcza ma także właściwości antyalergiczne, ponieważ nie rozwijają się w niej roztocza czy drobnoustroje.

formatka helix

Formatka helix

To rozwiązanie stosowane jest w materacach najnowszej generacji. Formatka helix zbudowana jest ze sprężyn o niewielkiej średnicy otulonych pianką visco. Takie połączenia zapewnia najlepsze dopasowanie materaca do kształtu ciała oraz niezwykle cichą pracę materaca. Pomimo metalowych elementów, materace z formatką helix mogą być łączone z regulowanymi stelażami.

wartswa hydrożelu

Hydrożel

Hydrożel jest materiałem, który ma właściwości regulujące temperaturę ciała, dzięki czemu nadaje przyjemnego uczucia świeżości. Taka dodatkowa warstwa w materacu, czy w poduszce, poprawia przewiewność, a także obniża wykrytą temperaturę ciała o około 3°C. Z tego względu odczuwalne jest delikatne uczucie chłodu oraz orzeźwienia. Hydrożel gwarantuje utrzymanie niższej temperatury przez wiele godzin w czasie snu, co jest doskonałym rozwiązaniem dla osób, które mają problem z nadmiernym poceniem się w trakcie nocy.

formatka strectpocket

Stretchpocket

Stretchpocket to innowacyjna formatka kieszeniowa o grubości 3 cm. Jest bardzo trwała i odporna na odkształcenia. Została zastosowana w materacach nawierzchniowych oraz materacach typu doublepocket. Nadaje elastyczności punktowej, niweluje drgania i bardzo dobrze rozkłada ciężar ciała. Zapewnia ona idealnie gładką powierzchnię. Występuje w strukturze 60 sprężyn/m2 materaca.

formatka doublepocket

Doublepocket

Doublepocket to system podwójnych sprężyn w materacu. Polega na połączeniu ze sobą dwóch wysokiej jakości formatek, tradycyjnej pocket (272 sprężyny/m2 materaca) o grubości 16 cm oraz stretchpocket o grubości 3 cm (60 sprężyn/m2 materaca). Takie połączenie sprawia iż sen jest niezwykle komfortowy, materac zyskuje wysoką elastyczność punktową i właściwie amortyzuje ciało. To innowacyjne rozwiązanie będzie dobrym wyborem dla par, gdyż pod każdą z osoób materac będzie układał się indywidualnie. Formatka doublepocket charakteryzuje się podwyższoną wytrzymałością.

Sprzedane materace
ponad
000
sprzedanych materacy
Punkty sprzedaży
blisko
000
punktów
sprzedaży
Ilość produktów
ponad
000
materacy i łóżek
do Twojego wyboru

» przeczytaj wszystkie opinie
Copyright © 2024 materace-dla-ciebie.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone

Logo