Brak produktów w koszyku
Materace średnio-twarde są najczęściej wybieranymi materacami w naszym kraju. Z tego względu wiele osób odgórnie próbuje szukać modeli właśnie o takiej twardości. Czy jednak na pewno materac średnio twardy zapewni każdemu odpowiednie podparcie i właściwy komfort snu? Dla kogo średnio-twardy materac będzie dobrym wyborem, a kto będzie musiał poszukać dla siebie innego rozwiązania?
Materac średnio-twardy jest produktem dostosowanym do użytkowania przez osoby o masie ciała mieszczącej się w przedziale 60-80 kg. Ten stopień twardości pozwala na zachowanie prawidłowych krzywizn kręgosłupa - niezależnie od zastosowanych w materacu komponentów. W przypadku osób mieszczących się we wspomnianej granicy wagowej materac średnio-twardy dobrze dopasuje się do kształtu ciała i zapewni komfortowy sen.
Materace średnio-twarde są najczęstszym wyborem w naszym kraju. Z tego powodu wiele osób postrzega je jako materace o uniwersalnym charakterze, które każdemu zapewnią dobre podparcie i wygodny sen. Niestety - sprawa nie wygląda tak prosto, a idealny materac to materac dobrany do indywidualnych potrzeb użytkownika - a to kłóci się z teorią o “produkcie uniwersalnym”.
Przede wszystkim należy pamiętać, że istotne znaczenie ma sama twardość materaca. Dobry materac to materac dopasowany do kształtu ciała śpiącej osoby. Zbyt miękki lub zbyt twardy materac nie zapewni właściwego podparcia, gdyż nie pozwoli na zachowanie prawidłowych krzywizn kręgosłupa. Mówiąc bardzo kolokwialnie, nasze ciało będzie wówczas “powyginane” w trakcie snu. A to prowadzić może nie tylko do pogorszenia jakości wypoczynku i powstawania bólów pleców, ale nawet może prowadzić do schorzeń kręgosłupa lub problemów z układem krążenia.
Dlatego, jeśli zastanawiasz się, jaki materac wybrać: twardy, czy średnio twardy, to najpierw sprawdź, czy któryś z tych produktów w ogóle będzie odpowiadał Twoim realnym potrzebom!
Jak zatem znaleźć materac o odpowiedniej twardości? W materacach stosuje się specjalną skalę oznaczoną literą H (od “ang” - hardness) - każdy model jest opisany określonym stopniem twardości (H1, H2, H3, H4, H5). Z kolei każdy stopień twardości przypisany jest do wagi użytkownika:
Jak wynika z tabeli, materac średnio twardy jest dedykowany dla osób o przedziale wagowym 60-80 kg. Jego popularność wynika zatem z faktu, że dość spora grupa klientów mieści się w tej wartości. Materac o średniej twardości będzie odpowiedni zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Większość modeli materacy średnio-twardych, zarówno tych piankowych, jak i sprężynowych, posiada podział na dodatkowe 7 stref twardości. Sprawia to, że materac jeszcze lepiej dopasowuje się do sylwetki. Warto jednak pamiętać, że materace 7-strefowe nie będą odpowiednie dla dzieci oraz dla osób o wzroście mniejszym niż 150 cm.
Materac twardy, czy średnio twardy? To pytanie często słyszymy od naszych klientów. Wynika ono w dużej mierze z panującego błędnego przekonania, że zdrowy sen zapewnić mogą tylko materace twarde. Jak już sobie jednak omówiliśmy, poziom twardości materaca to mocno indywidualna sprawa. Twarde materace będą odpowiednie dla osób o wyższej wadze, zapewniając im wygodę użytkowania oraz odpowiednie wsparcie dla kręgosłupa.
Z kolei u osób o niższej masie ciała zbyt twarde podłoże w czasie snu mogłoby skutkować gorszym komfortem wypoczynku, bólami pleców oraz innymi dolegliwościami. Dlatego, dla własnego zdrowia, zawsze lepiej spersonalizować dobór materaca. Dobrze dobrany materac pozwoli nam osiągnąć optymalny komfort wypoczynku, bez względu na pozycję snu. Jeśli masz wrażenie, że śpisz na zbyt twardym materacu, musisz sprawdzić, czy posiadasz model dobrze dopasowany do Twojej budowy ciała. Podobnie sprawa wygląda, jeśli śpisz na zbyt miękkim materacu (wówczas będziesz czuć, że “zapadasz” się w materac).
Jak wiadomo, materace wykonane są z różnych materiałów. Zarówno materace piankowe i sprężynowe mogą zapewnić właściwe podparcie kręgosłupa i pomóc uporać się z bólem pleców. Jakie są polecane materace średnio-twarde?
Jeśli poszukujesz średnio-twardego materaca piankowego to możesz zwrócić uwagę na model Sensit H2. Jest to nowoczesny materac o dużej grubości (25 cm), który spełni wymagania nawet najbardziej wymagających użytkowników. Jest to materac piankowy wykonany z pianki wysokoelastycznej HR, a jego środkową warstwę stanowi z kolei pianka termoelastyczna. Materac doskonale dopasowuje się do kształtu ciała, wspierając kręgosłup i zapewniając wartościowy sen.
Model Tanatos to kolejny materac piankowy średnio-twardy godny uwagi. Wykonany jest pianki wysokoelastycznej HR FreshElastic, ponadto posiada obustronną warstwę pianki lateksowej. To model, który sprawdzi się w przypadku alergików, będzie także odpowiedni dla osób, które preferują chłodniejsze warunki spania, gdy posiada on wysoki stopień oddychalności.
Modele, które również warto wziąć pod uwagę to Nike oraz Mojry. Z kolei materac taki jak Izyda są polecane osobom, które borykają się z bólami kręgosłupa, będą także doskonałym wyborem dla osób starszych. Z kolei Krasnoludek to idealny materac do łóżka dziecięcego.
Materac sprężynowy wyposażony w pracujące niezależnie sprężyny kieszeniowe to produkt cieszący się ogromnym zainteresowaniem pośród klientów. Materace kieszeniowe pozwalają na uzyskanie doskonałe podparcia dla kręgosłupa (posiadają właściwości ortopedyczne) i jednocześnie gwarantują wysoki komfort wypoczynku.
Jaki materac kieszeniowy średnio-twardy warto rozważyć, poszukując nowego modelu do swojej sypialni? Dobrym i jednocześnie przystępnym cenowo wyborem będzie Materac Pocket Posejdon, posiadający 7 stref twardości. Będzie to idealny materac zarówno do łóżek małżeńskich, jak i jednoosobowych. Z kolei osoby poszukujące nieco twardszego materaca mogą zainteresować się modelem Hynos, posiadającym dodatkową warstwę z maty kokosowej.
Osoby poszukujące maksymalnego komfortu snu mogą zainteresować się modelami luxpocket, takimi jak Hefajstos oraz Ksena. Godnym uwagi materacem będzie również materac do spania Minos. Warto zapoznać się także z pozostałymi materacami w naszej ofercie, gdyż dobór odpowiedniego modelu jest zawsze kwestią indywidualną.