Marzy Ci się komfortowy sen oraz poranna pobudka bez bólu pleców? W takim razie Twoja uwaga powinna skierować się na materace z pianki termoelastycznej. Pianka termoelastyczna to szczególny rodzaj podłoża do spania - cechuje się ona unikalnymi właściwościami przedkładającymi się na wysoką wygodę wypoczynku oraz działanie prozdrowotne. Jak dokładnie działają materace z pianką termoelastyczną i dla kogo będą one najlepszym wyborem?
Czym wyróżnia się pianka termoelastyczna?
Pianka termoelastyczna to rodzaj komponentu, z jakiego wykonuje się nowoczesne materace. Poszczycić się może ona ciekawą genezą powstania: została wynaleziona przez naukowców NASA, szukających metody, aby zwiększyć komfort astronautów w momentach dużych przeciążeń organizmu (takich jak np. start promu kosmicznego).
Pianka termoelastyczna wykonana jest z poliuretanowej pianki visco. Stosuje się ją w materacach w połączeniu z innymi komponentami (np. sprężynami kieszeniowymi lub warstwą z innej pianki) - takie działanie wynika z jej właściwości. Jakich dokładnie? Pianka termoelastyczna posiada szereg wyjątkowych cech, którymi nie mogą poszczycić się inne materace piankowe. Przede wszystkim
materac posiadający warstwę pianki termoelastycznej (jak chociażby model Ceres ) doskonale dopasowuje się do ciała - nie tylko pod wpływem jego nacisku na powierzchnię, ale także pod wpływem temperatury. I to właśnie ciepłota ciała użytkownika pozwala materacowi na idealne dopasowanie się w trakcie snu.
Pianka termoelastyczna sprawia, że uzyskujemy wręcz doskonałe podparcie dla kręgosłupa przy jednoczesnym działaniu rozluźniającym na tkanki miękkie (w tym mięśnie). A zatem
pianka termoelastyczna pozwala nie tylko na stabilizację ciała, ale także na jego kompleksowe odprężenie. Ponadto, materace z pianką visco wpływają pozytywnie na ukrwienie ciała. Kolejną pozytywną cechą materacy termoelastycznych jest ich wysoka wytrzymałość - choć nie należą one do najtańszych produktów, to są niezwykle trwałe i mogą służyć przez długie lata.
A jak się śpi na materacu z pianką termoelastyczną?
Daje on przyjemne uczucie otulenia przez materac, gdyż idealnie dopasowuje się do ciała. Przekłada się to na przyjemny, relaksujący i prozdrowotny sen.
Materace termoelastyczne - dla kogo będą najlepsze?
Dla kogo zakup materaca termoelastycznego może się okazać trafionym pomysłem? Pianka visco posiada właściwości, które z pewnością będą docenione przez:
- Osoby z problemami zdrowotnymi cierpiące na bóle kręgosłupa, bóle pleców i nadmierne napięcie mięśni oraz problemy z krążeniem;
- Sportowców narażonych na duże przeciążenia i napięcia mięśniowe (w takim materacu szybciej zregenerują oni swój zmęczony organizm);
- Osoby starsze, gdyż materace termoelastyczne posiadają właściwości wspomagające regenerację ciała;
- Pary śpiące razem - materace termoelastyczne zapewnią obydwu partnerom komfortowy wypoczynek, zmniejszą bóle kręgosłupa i - co ważne - będą służyć przez długi czas;
- Osoby stosujące profilaktykę wad postawy,
- Każdego, kto ceni sobie wysoki komfort snu.
A jakie są wady materacy termoelastycznych?
Mimo licznych zalet istnieje grupa osób, która powinna zrezygnować z zakupu materaca z pianki termoelastycznej. Szczególnie mowa tu o osobach borykających się z nadmierną potliwością - jako że pianka visco reaguje na ciepło ciała, to może jedynie wzmagać potliwość w trakcie snu. Materace z pianki termoelastycznej, choć z reguły są wytrzymałe, nie są zalecane osobom o bardzo dużej masie ciała.
Materac termoelastyczny z pianką HR
Materac z pianki termoelastycznej może występować jako produkt “samodzielny” lub łączony z innym rodzajem pianki.
W naszej ofercie znaleźć można propozycje materacy wykonanych z pianki termoelastycznej i pianki HR.
Przykładem modelu łączącego obydwa komponenty jest
materac Keto, dostępny w wariancie twardym H3. Został zbudowany z trzech rodzajów pianek: pianki antybakteryjnej, pianki wysokoelastycznej (nadaje twardość i zapewnia właściwe podparcie) oraz (z wierzchu) profilowanej pianki termoelastycznej visco, wyposażonej w 7 stref twardości.
Dla osób o niższej wadze ciała przeznaczony jest
materac Ceres – posiada on aż 5-centymetrową warstwę pianki visco oraz podstawę z solidnej i przewiewnej pianki wysokoelastycznej HR (cała grubość materaca wynosi aż 17 cm!). Pianka visco pomalutku mięknie pod wpływem temperatury ciała, otulając je i podpierając kręgosłup. Ten model wyposażony został w dwie różne strony twardości - strona z pianką visco ma twardość H1, po obróceniu go na drugą stronę (gdzie znajduje się pianka wysokoelastyczna) posiada on twardość H2. Kolejną propozycją materaca łączącego właściwości pianki termoelastycznej i pianki HR/wysokoelastycznej jest
materac Lucca. To kolejna propozycja dla wszystkich, którzy chcą się porządnie wyspać. Bazę tego materaca stanowi 12-centymetrowa, wysokiej klasy pianka HR, która posiada 7 stref komfortu. Na górze zastosowano 4 cm pianki visco.
Materac termoelastyczny z pianką lateksową
Osoby, które chcą przeciwdziałać bólom pleców i cenią sobie wysoki komfort wypoczynku może przypaść do gustu materac termoelastyczny z pianką lateksową.
Model Sensit to materace termoplastyczne dostępne w twardościach H2 i H3. Bazę stanowi pianka wysokoelastyczna HR (15 cm), którą uzupełniaj pianka memory (5 cm) w warstwie środkowej i pianka lateksowa (4 cm) na górze materaca. Takie połączenie sprawia, że wyczuwalne jest działanie pianki memory, a lateks sprawia też, że materac nie utrzymuje temperatury.
Zestawienie pianki visco z lateksem znaleźć można także w materacu multipocket
Tetyda oraz w twardym modelu
Hyperion.
Każdy z nich doskonale dopasowuje się do kształtu ciała, zapewniając optymalny komfort i dbając o profilaktykę zdrowia kręgosłupa. Materace te także wyróżniają się “dwustronnością” - z jednej strony umieszczona została pianka lateksowa, z drugiej strony - pianka termoelastyczna. Jest to dość ciekawe połączenie, które daje możliwość “wyboru” na jakiej powierzchni chcemy spać w zależności od okoliczności i potrzeb.
Nasi klienci najczęściej w zimne miesiące decydują się spać na piance termoelastycznej, z kolei podczas letnich upałów obracają materaca na bardziej przewiewną stronę lateksową.
Anita Sikora
Kierownik sprzedaży / Kierownik biura obsługi klienta
Do jej głównych obowiązków należy dbanie o wysoką jakość obsługi klienta, zarządzanie relacjami z klientami oraz koordynowanie działań sprzedażowych. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu doradza w doborze najlepszych produktów, dostosowanych do indywidualnych potrzeb i oczekiwań.