Do -30% rabatu na wszystko!
Promocja trwa do 26.05

Jak powstają nasze łóżka?

Materace dla Ciebie
polski-producent
Produkcja łóżek to nasza pasja!

Marzysz o komfortowym łóżku do sypialni? Twoje łóżko może być dokładnie takie, jakie chcesz! Dostosujemy je do Twoich oczekiwań i potrzeb! Jesteś ciekawy, jak wygląda proces produkcji łóżek? Zapraszamy do naszego artykułu, ale już na wstępie musimy Cię ostrzec - że wkładamy w niego całe serce. Wszystko zaczyna się tu - w halach produkcyjnych w Kępnie. Zapraszamy w podróż po naszej fabryce. Przekonaj się sam, jak powstają nasze łóżka.

Produkcja łóżek - ponad 10 lat

W produkcji łóżek specjalizujemy się już ponad 10 lat. Ten czas przeznaczyliśmy przede wszystkim na doskonalenie w tej wąskiej dziedzinie. Chociaż pozornie wykonanie takiego przedmiotu - jak łóżko, wydaje się być łatwe - to uwierzcie nam na słowo - praktyka jest dużo trudniejsza! Mimo wszechobecnej automatyzacji oraz cyfryzacji produkcja mebli nie miałaby miejsca bez sprawdzonego, doświadczonego zespołu.

Jak produkujemy nasze łóżka Produkcja łóżek
Produkcja łóżek - 2 Jak produkujemy nasze łóżka - 2

Pozyskiwanie surowca

Pozyskiwanie surowca

Podstawą każdego solidnego mebla jest oczywiście drewno. które pochodzi ze specjalnych upraw lub Lasów Państwowych. Krajowe prawo stanowi, by móc ściąć sosnę musi ona ukończyć minimum 80 lat. Jeżeli chodzi o drewno dębowe, to minimalny wiek drzewa dębowego, które można ściąć to 120 lat. Pnie transportuje się do tartaku, gdzie poddawane są suszeniu oraz obróbce. Bale cięte są na listwy i deski. Im dłużej drewno leży tym wzrasta jego wartość - uznawane jest za lepsze jakościowo.

Od projektu
do łóżka w Twojej sypialni

Od projektu do łóżka w Twojej sypialni
Krok 1

Projektowanie

Pierwszym procesem - niezwykle kluczowym podczas tworzenia mebla - jest jego projekt. W zależności czy jest to mebel niestandardowy, czy już gotowy, standardowy szablon - wszystko zaczyna się od projektu. W pierwszej kolejności designer / projektant tworzy projekt, który jest przekazany do techników / modelarzy, którzy budują prototyp mebla. W tym samym czasie zespół technologów opracowuje konstrukcję mebla, dobiera materiały do produkcji.

Krok 1 - Projektowanie łóżka
Krok 2

Konstrukcja łóżek

Proces produkcyjny łóżka rozpoczyna się od przygotowania elementów korpusu, ale by uzyskać stelaż do łóżka, drewno musi być poddane profesjonalnej obróbce. Obróbka mechaniczna to proces, w którym następuje zmiana wymiarów zewnętrznych elementu lub materiału poprzez oddzielenie fragmentów czy wywieranie nacisku mechanicznego. Na proces pełnej obróbki mechanicznej składa się: struganie wstępne, klejenie, struganie profilowe, formatyzowanie, wiercenie oraz szlifowanie.

Krok 2 - Konstrukcja łóżek
Krok 3

Cięcie płyty / drewna

Według specjalnie opracowanego schematu - rozpoczyna się cięcie płyt. Taki schemat przygotowany jest dzięki specjalnym programom komputerowym. Dalsze prace polegają na ustawieniu w maszynie odpowiednich parametrów. Płyty są cięte na mniejsze formatki, następnie dalszy proces obróbki polega na wyfrazowaniu niezbędnych rowków oraz otworów. Wycięte elementy trafiają do stanowiska montażowego.

Krok 3 - Cięcie płyty / drewna
Krok 4

Elastyczny stelaż

Poziom trudności wykonania łóżka zależy przede wszystkim od tego czy ma wmontowany pojemnik na pościel, czy też nie, a także od rodzaju pojemnika jaki posiada. Istotną kwestią są tutaj również mechanizmy w jakie łóżko zostało wyposażone: półka na napój, oświetlenie, regulacja zagłówków.

Krok 4 - Elastyczny stelaż
Krok 5

Montaż podnośników gazowych

Podnośniki gazowe sprawdzą się przy każdym łóżku z pojemnikiem, charakteryzują się długą żywotnością (30 tys. cykli). W produkcji naszych łóżek wykorzystujemy podnośniki gazowe - których atutem jest cicha oraz bezawaryjna praca oraz przede wszystkim wyhamowanie w finalnym etapie otwierania.

Krok 5 - Montaż podnośników gazowych
Krok 6

Wybór tkaniny

Gdy formatki zostaną już odpowiednio przycięte - otwory - nawiercone. Przechodzimy do etapu tapicerowania łóżka. Na docelowo elementy, które mają być miękkie tzn. obite tkaniną - takie jak np. wezgłowie nanoszony jest klej - metodą natryskową. Kolejnym krokiem jest oklejenie wybranych elementów pianką poliuretanową oraz watoliną.

Krok 6 - Wybór tkaniny
Krok 7

Obicie materiałem tapicerskim

Wymiary tkaniny obiciowej powiększamy o minimum 10 cm - warto dać sobie przestrzeń na właściwe ułożenie materiału. Najważniejszym elementem tapicerowanym łóżka - jest wezgłowie, które nadaje pomieszczeniu oryginalnego stylu. Ponadczasowym, ale nadal niezwykle modnym zabiegiem jest pikowanie tkaniny.

Krok 7 - Obicie materiałem tapicerskim
Krok 8

Kontrola jakości

Pierwszy etap kontroli drewno przechodzi już na samym początku, jeszcze przed rozpoczęciem procesu projektowego. Jeśli drewno kwalifikuje się jak przydatne w meblarstwie - rozpoczyna się proces produkcyjny. Nad kontrolą jakości czuwają nasi najbardziej doświadczeni pracownicy. Kontrola jakości łóżek odbywa się na wielu etapach produkcji: przed jej rozpoczęciem, w fazie projektowania oraz w końcowym etapie.

Krok 8 - Kontrola jakości
Krok 9

Prosty montaż łóżka

Jednym z naszych celów, było sprawienie, by łóżko nadawało się do samodzielnego montażu oraz by proces składania łóżka był jak najbardziej przyjazny dla Klienta. Całemu procesowi projektowemu oraz produkcyjnemu przyświeca FUNKCJONALNOŚĆ. Nasze łóżka produkowane są tak, by nadawały się do szybkiego i samodzielnego montażu.

Krok 9 - Prosty montaż łóżka
Krok 10

Instrukcja montażu

Każde łóżko dostępne w naszej ofercie posiada instrukcję montażu, która w prosty i szybki sposób pokieruje Was - jak złożyć łóżko samodzielnie. Każdy element łóżka wykańczamy starannie dobierając materiały, z ogromną dbałością - każdy element łóżka doskonale do siebie pasuje.

Krok 10 - Instrukcja montażu
Krok 11

Transport

Zamówienia wysyłamy tylko za sprawą sprawdzonych przewoźników, z którymi współpracujemy od lat. Łóżka są doskonale zabezpieczone podczas transportu, by zapobiec uszkodzeniom mechanicznym.

Krok 11 - Transport
Krok 12

Gwarancja

Nasze produkty są wykonane z najwyższej jakości materiałów, które gwarantują komfort użytkowania.

Dokładamy wszelkich starań by nasze produkty były wolne od wszelkich wad produkcyjnych. Nasze łóżka obowiązuje 2-letni okres gwarancji

Krok 12 - Gwarancja
Najczęściej kupowane łóźka
Łóżko tapicerowane OSLO szary

już od 849 zł

Tapicerowane łóżko z eleganckim wezgłowiem

Zobacz produkt
Wyprzedaże
Łóżko tapicerowane BERGEN szary

już od 799 zł

Tapicerowane łóżko ze stylowym wezgłowiem

Zobacz produkt
-10%
Łóżko tapicerowane HORTEN zielone monolith

już od 1 529 zł 1 379 zł

Tapicerowane łóżko z piankowym wezgłowiem

Zobacz produkt
-20%
Łóżko tapicerowane HORTEN niebieskie monolith

już od 1 529 zł 1 229 zł

Tapicerowane łóżko z piankowym wezgłowiem

Zobacz produkt
-10%
Łóżko tapicerowane HORTEN ecru monolith

już od 1 529 zł 1 379 zł

Tapicerowane łóżko z piankowym wezgłowiem

Zobacz produkt
-20%
Łóżko tapicerowane HORTEN szare monolith

już od 1 529 zł 1 229 zł

Tapicerowane łóżko z piankowym wezgłowiem

Zobacz produkt
15 procent rabatu na materac
Sprzedane materace
ponad
000
sprzedanych materacy
Punkty sprzedaży
blisko
000
punktów
sprzedaży
Ilość produktów
ponad
000
materacy i łóżek
do Twojego wyboru

» przeczytaj wszystkie opinie
Copyright © 2022 materace-dla-ciebie.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone

Logo