Tylko dzisiaj
-30% na wszystkie materace!

Materac dla dziecka

materace, materac, materace do spania, sklep z materacami, materace sklep internetowy, materace lateksowe, materace dla dzieci, materace kieszeniowe, materace piankowe, materace termoelastyczne, materace kokosowe, pokrowiec na materac, materac na wymiar, materace sprężynowe, materace hoteloweMaleńki kręgosłup dziecka jest bardzo delikatny i nie do końca wykształcony. Dlatego każdy rodzic powinien zdawać sobie sprawę, jak niezwykle istotną kwestią jest wybór odpowiedniego materaca. Popularnym mitem jest powtarzane od lat stwierdzenie, że dobry materac musi być twardy. Wciąż wielu rodziców myśli, że spanie na twardym będzie najzdrowsze dla kręgosłupa ich dziecka. Nic bardziej mylnego, dlatego – zanim pobiegniemy do sklepu z materacami - nie zaszkodzi najpierw dowiedzieć się o materacach dla dzieci czegoś więcej niż to, co powtarzają nam znajomi. Obalając pierwszy mit – najlepszym rozwiązaniem dla naszej pociechy będzie materac średnio twardy. Twardy byłby istną torturą dla kręgosłupa malucha, natomiast zbyt miękki nie podtrzymywałby odpowiedniego jego ciała. W dobrym materacu do spania nie powinny tworzyć się wgłębienia w okolicy główki oraz pupy dziecka. Ważna jest elastyczność materaca. Pamiętajmy, że właściwy materac dopasowuje się do kształtu ciała malucha i – co jest bardzo istotne – nie odkształca się. Materac powinien lekko uginać się pod ciężarem naszej pociechy, ale absolutnie niedopuszczalne jest zapadanie się materaca.

Wybierając materac dla dziecka, zwróćmy także uwagę na wszelkie atesty jakości oraz na surowce, z których został wykonany. Najpopularniejsze są materace piankowe, materace lateksowe oraz materace termoelastyczne. Materac piankowy wykonany z pianki poliuretanowej to często kupowany przez rodziców produkt, głównie ze względu stosunkową niską ceną i dobrą jakość. Coraz częściej jednak rodzice mogą sobie pozwolić na wydanie większej kwoty. Wielu specjalistów jest zdania, że obecnie najlepszymi materacami dla dzieci są materace termoelastyczne. To najwyższa klasa materacy. Materace termoelastyczne reagują na zmieniającą się temperaturę, dostosowując się do kształtu i ułożenia ciała malucha. Minimalizuje to ryzyko napięć ciała lub ucisków praktycznie do zera. Niezłym wyborem jest także materac lateksowy. Cechuje się elastycznością i trwałością oraz przepuszcza powietrze, co jest niezmiernie ważne dla komfortu malucha.

Choć materac dla dziecka to spory wydatek, nie powinniśmy na nim oszczędzać. Najgorsze, co możemy zrobić to zrezygnować z zakupu nowego materaca na rzecz używanego. Używany materac będzie już dostosowany do kształtu poprzedniego małego użytkownika. Dlatego naprawdę warto wydać na materac dla naszego maluszka większą kwotę. To od pierwszego materaca dziecka zależy kondycja jego kręgosłupa w dalszym rozwoju. Zadbajmy o to, aby ten rozwój był prawidłowy, wybierając dobrej jakości materac.

Skorzystaj z Wirtualnego Doradcy, aby wybrać najbardziej odpowiedni materac.

Sprzedane materace
ponad
000
sprzedanych materacy
Punkty sprzedaży
blisko
000
punktów
sprzedaży
Ilość produktów
ponad
000
materacy i łóżek
do Twojego wyboru

» przeczytaj wszystkie opinie
Copyright © 2024 materace-dla-ciebie.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone

Logo