Do -30% rabatu na wszystko!
Promocja trwa do 18.08

Jakie łóżko
małżeńskie wybrać?

Materace dla Ciebie
Przeciętny człowiek w łóżku spędza 1/3 część swojego życia.

Oczywiście zdarzają się wyjątki. W zależności od indywidualnego trybu życia każdego z nas czas ten może się różnić. Niemniej jednak większość osób zgodzi się ze stwierdzeniem, że sypialnia to jedno z najważniejszych pomieszczeń domu. Wybór łóżka może z pozoru należeć do łatwych rzeczy, jednak w rzeczywistości trzeba wziąć pod uwagę wiele aspektów. Zwłaszcza jeśli w grę wchodzi łóżko małżeńskie. Małżeńska sypialnia może nie wymaga wielkiej aranżacji, jednak kluczowe jest tutaj właśnie łóżko.

Czym kierować się przy zakupie łóżka?

Czym kierować się przy zakupie łóżka małżeńskiego

Rozmiary łóżek małżeńskich mają kluczowe znaczenie dla komfortu waszego snu. Dowiedzcie się, na co zwrócić szczególną uwagę podczas wybierania mebla, na którym spędzicie znaczną część waszego życia. Pamiętajcie, że te parametry są bardzo ważne! To m.in. od nich zależy, jaką jakość będzie miał wasz codzienny wypoczynek.

Wielkość

Z pewnością nie tylko młodych małżonków nurtuje pytanie, jaka powinna być prawidłowa wielkość małżeńskiego łóżka. Z racji tego, że jest to nieodzowny element życia, ma dawać odpoczynek i dbać o zdrowie. Łóżko małżeńskie z zasady ma pomieścić dwie osoby, dlatego by utrzymać komfort użytkowania, powinno mieć odpowiednie wymiary.

Tutaj również wchodzi kwestia indywidualna. Najpopularniejsze wymiary łóżek małżeńskich to 140 × 200 cm, 160 × 200 cm oraz 180 × 200 cm. Najczęściej wybierana jest opcja druga, czyli łóżko o szerokości 160 cm, które świetnie sprawdzi się dla dwóch osób.

Krok 1 Wielkość małżeńskiego łóżka
Wysokość

Optymalna wysokość łóżka małżeńskiego mieści się w przedziale 40-50 cm. Jest na to prosty sposób sprawdzający zależność, czy łóżko i materac są odpowiednio dobrane: wystarczy usiąść na brzegu i opuścić nogi w dół - jeżeli stopami będziemy dotykać podłogi, a kolana będą pod kątem prostym, to oznacza, że jest to optymalna wysokość.

Krok 2 Wysokość małżeńskiego łóżka

Dobierz odpowiedni stelaż

Dobierz odpowiedni stelaż łóżka małżeńskiego
Stelaż

Wybór stelaża jest tak samo istotny, jak wybór materaca. Decydując się na zakup stelaża przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę - czy jest on odpowiedni do wybranego materaca. Do materacy piankowych i lateksowych polecamy stelaże regulowane, które zapewniają wysoki komfort użytkowania. Klasyczne stelaże bez możliwości regulacji - polecane są zarówno do materacy piankowych, jak i tych ze sprężynowym wkładem.

Krok 4 Stelaż łóżka małżeńskiego

Ogromną popularnością cieszą się stelaże z możliwością ręcznej lub elektrycznej regulacji położenia zagłówka i podnóżka. Stelaże drewniane doskonale amortyzują nacisk, jaki jest wywierany podczas snu. Dużym zainteresowaniem cieszą się stelaże z drewna bukowego - które mają niezwykłą odporność na odkształcenia, jednocześnie są bardzo elastyczne. Spotkać można również metalowe stelaże. Na rynku znaleźć można także modele łóżek ze specjalnie wbudowaną płytą, która zastępuje drabinkowy stelaż.

Stelaż z możliwością ręcznej lub elektrycznej regulacji
Krok 5

Łóżko małżeńskie z funkcją przechowywania.
Praktyczny czy zbędny dodatek?

Przy wyborze łóżka małżeńskiego warto zwrócić również uwagę na funkcję przechowywania. Możliwość przechowywania pościeli czy poduszek w specjalnym schowku, znajdującym się przy łóżku pozwoli na zaoszczędzenie miejsca w szafach. Takie rozwiązanie będzie idealne dla osób z małą sypialnią.

Pojemnik
na pościel - praktyczny dodatek

Pojemnik na pościel - praktyczny dodatek

Kupując łóżko z pojemnikiem zyskujesz zarówno łóżko, jak i schowek jednocześnie. W mieszkaniach oraz sypialniach o małym metrażu - każdy metr jest na wagę złota, dlatego łóżko z pojemnikiem to korzystny i niezwykle funkcjonalny wybór. Możliwość przechowywania pościeli czy poduszek w specjalnym schowku, znajdującym się przy łóżku pozwoli na zaoszczędzenie miejsca w szafkach.

Najbardziej popularne kolory tkanin

Najbardziej popularne kolory tkanin
Monolith 04 - kolor tkaniny Monolith 04
Monolith 09 - kolor tkaniny Monolith 09
Monolith 70 - kolor tkaniny Monolith 70
Monolith 77 - kolor tkaniny Monolith 77
Monolith 85 - kolor tkaniny Monolith 85
Monolith 95 - kolor tkaniny Monolith 95
Sawana 17 - kolor tkaniny Sawana 17
Sawana 02 - kolor tkaniny Sawana 02
Sawana 72 - kolor tkaniny Sawana 72
Sawana 80 - kolor tkaniny Sawana 80
Sawana 21 - kolor tkaniny Sawana 21
Sawana 05 - kolor tkaniny Sawana 05
15 procent rabatu na materac
Najczęściej kupowane łóźka
Łóżko tapicerowane OSLO szary

już od 849 zł

Tapicerowane łóżko z eleganckim wezgłowiem

Zobacz produkt
Wyprzedaże
Łóżko tapicerowane BERGEN szary

już od 799 zł

Tapicerowane łóżko ze stylowym wezgłowiem

Zobacz produkt
-10%
Łóżko tapicerowane HORTEN zielone monolith

już od 1 529 zł 1 379 zł

Tapicerowane łóżko z piankowym wezgłowiem

Zobacz produkt
-20%
Łóżko tapicerowane HORTEN niebieskie monolith

już od 1 529 zł 1 229 zł

Tapicerowane łóżko z piankowym wezgłowiem

Zobacz produkt
-10%
Łóżko tapicerowane HORTEN ecru monolith

już od 1 529 zł 1 379 zł

Tapicerowane łóżko z piankowym wezgłowiem

Zobacz produkt
-20%
Łóżko tapicerowane HORTEN szare monolith

już od 1 529 zł 1 229 zł

Tapicerowane łóżko z piankowym wezgłowiem

Zobacz produkt
Polski producent

Jak produkujemy łóżka

Marzysz o komfortowym łóżku do sypialni? Twoje łóżko może być dokładnie takie, jakie chcesz! Dostosujemy je do Twoich oczekiwań i potrzeb! Jesteś ciekawy, jak wygląda proces produkcji łóżek? Zapraszamy do naszego artykułu, ale już na wstępie musimy Cię ostrzec - że wkładamy w niego całe serce.

Zobacz jak działa fabryka snów
Sprzedane materace
ponad
000
sprzedanych materacy
Punkty sprzedaży
blisko
000
punktów
sprzedaży
Ilość produktów
ponad
000
materacy i łóżek
do Twojego wyboru

» przeczytaj wszystkie opinie
Copyright © 2022 materace-dla-ciebie.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone

Logo