Brak produktów w koszyku
Noworodki potrafią przespać nawet 18 godzin na dobę. Dorosły człowiek w wieku 25-65 lat powinien spać nawet do 10 godzin na dobę. Młodsi przedstawiciele naszego gatunku w wieku 18-25 lat potrzebują nieco mniej czasu na sen do 9 godzin, ale wiadomo, że wtedy śpi się najlepiej, więc żadna ilość snu nie jest im groźna. Seniorzy po 65 roku życia powinni przesypać do 7 godzin na dobę. To jest oczywiście idealny wymiar snu dla określonego wieku. Bezsenność brutalnie zakłóca ten proces życiowy, powodując szereg problemów.
Bezsenność, czyli insomnia zaczyna się wtedy, kiedy z powodu zaburzeń rytmu snu, przestaje on spełniać swoją fizjologiczną rolę i organizm traci zdolność do regeneracji. Płytka lub przerywana faza REM, to w efekcie rozregulowane emocje. Zaburzenia snu są bardzo częstym problemem zdrowotnym i najczęściej dotyczą społeczeństw wysoko rozwiniętych. Okazuje się, że długi i niezakłócony sen to w dzisiejszych czasach luksus.
#MateraceDlaCiebie #WyśpijSięNaSzczęście #materace #materac #promocja #rabat #blackfriday #blackweek
Badania pokazały, że chroniczne problemy ze snem zgłasza nawet 25% pacjentów zgłaszających się do lekarza pierwszego kontaktu, a 50% skarży się na czasowy brak snu, często występujący w sytuacjach stresowych. Liczby te niestety wciąż rosną. Pierwszym objawem bezsenności jest trudność w zaśnięciu, czyli wydłużony czas od momentu położenia się do łóżka, a zaśnięciem. Skróceniu ulega faza głębokiego snu, a wybudzanie się jest bardzo częste i męczące. W efekcie osoba cierpiąca na bezsenność jest zdekoncentrowana w ciągu dnia, gorzej pamięta, wykazuje rozdrażnienie i nadmierne zmęczenie, a jej efektywność zawodowa znacznie spada.
Dotyczą zarówno kobiet jak i mężczyzn. Można się ich spodziewać w pewnym wieku. U kobiet menopauza może wpłynąć na wahania hormonalne i przełożyć się na słabą jakość snu. U mężczyzn spadek testosteronu wywołuje podobny efekt. Zmianom hormonalnym towarzyszą niespojony sen, nadmierna potliwość, senność w ciągu dnia, spadek energii życiowej, wahania nastrojów. W każdym przypadku z pomocą przyjdzie lekarz endokrynolog dla kobiet lub androlog dla mężczyzn.
Istnieją także trudniejsze w autodiagnozie problemy powodujące bezsenność. Są to nadczynność tarczycy, zaburzenia psychiczne, depresja, uzależnienie. Tego typu zaburzeniami snu zajmuje się odpowiedni specjalista. W żadnym przypadku nie należy bagatelizować niepokojących sygnałów.
Możliwe, że potrzebujesz wymienić całe łóżko – zadbaj wtedy o odpowiedni stelaż dopasowany do nowego materaca, tak aby razem stworzyły idealny duet do snu. Oprócz tego chcę ci zaproponować przemeblowanie i niestety pozbycie się z sypialni urządzeń elektronicznych, także zegarka. Stwórz świątynie snu, która zachęci swym wnętrzem i atmosferą, do wieczornych rytuałów relaksacyjnych, gdzie codziennie gości świeże powietrze i panuje idealna temperatura do snu. Zadbaj o wygodny i dostosowany do twoich indywidualnych potrzeb materac.
Jeśli śpisz z partnerem, który kręci się podczas snu, a to nie pozwala ci zasnąć, idealny będzie taki materac, który nie przenosi drgań jak np.: materac Eros, który jest świetnym rozwiązaniem dla par.
Sprężyny w materacu pracują indywidualnie, dzięki rozmieszczeniu każdej z nich w osobnej kieszonce. Materac reaguje na nacisk punktowo a pianka FlexyLateks, z której został zbudowany, jest podzielona na strefy twardości wg ułożenia ciała: głowa, tułów, nogi. Dzięki temu reaguje w różny sposób na ciężar poszczególnych partii ciała, zapewniając optymalne ułożenie w czasie snu, każdej osobie z osobna.
Dlaczego Twój materac niszczy Ci kręgosłup? 5 faktów o których nie mówią sprzedawcy! #MateraceDlaCiebie #WyśpijSięNaSzczęście #materace #materac #nowymaterac #mdc #dc #spanie #sen #sypialnia #kregosłup
W zmaganiach z bezsennością należy zadbać o higienę snu. Problemy z zasypianiem często biorą się z braku dobrych nawyków higienicznych, czyli zasad i czynności wykonywanych rutynowo przed snem. Oto kilka dobrych zasad, które pomogą ci lepiej i szybciej zasypiać:
Powyższe zasady możesz wprowadzać powoli, np. jedną na trzy dni, ważne, aby powtarzać czynności codziennie, aż do osiągnięcia zadowalającego stanu rzeczy.
Może to nie będzie łatwe, ale jestem pewna, że przyjdzie moment, w którym odkryjesz przyczyny problemów i brak snu przestanie dotyczyć ciebie. Zaburzenia snu mogą być jedynie czasowe, jeśli zareagujesz w odpowiednim momencie. Jeżeli domowe sposoby nie działają i sytuacja wymaga porady psychiatry, lub innego specjalisty, to należy się do niego udać. Szkoda czasu na konsekwencje bezsenności. Niezależnie od wieku wysypiaj się na szczęście!